CentOS 6 için Panilux Kontrol Paneli Kurulumu

Panilux, Türk yapılımı ve halen geliştirilmekte olan bir hosting kontrol panelidir. Tamamen Türk sermayesi ve Türk geliştiriciler ile oluşturulmuş bir hosting kontrol paneldir. Kişisel kullanım için 5 alanadına kadar ücretsiz olmakla birlikte, 40, 100 ve sınırsız alanadı seçeneklerine sahip lisansları mevcuttur.Panilux Kurulumu

Eğer SSH üzerinden sitelerinizi kontrol panelsiz yönetim sağlayamıyor iseniz, kişisel kullanım için düşünebileceğiniz güzel bir alternatif olabilir. Panilux, CentOS 6 64 bit üzerine kurulabilmektedir.

Gelin hep birlikte kurulum aşamasına geçelim.

Öncelikle yeni kurulmuş ve üzerine herhangi bir bileşen yüklenmemiş CentOS sunucumuza SSH ile bağlanalım.

bash <(curl -Ss https://update.panilux.com/download/install_tr.sh)

Yukarıdaki komut ile kurulum işlemini başlatalım. Kurulum başladıktan sonra devam etmeyi isteyip, istemediğimize dair bir soru soracaktır E yazıp Enter ile devam ediyoruz.

                Panilux kurulumuna hosgeldiniz

CentOS surumu: CentOS release 6.5  64bit
Panilux yazilimini kurmak istediginize emin misiniz? E veya H: : E

Kurulum gerekli bileşenleri yükleyecektir.

[root@web ~]# bash < (curl -Ss https://update.panilux.com/download/install_tr.sh) Panilux kurulumuna hosgeldiniz CentOS surumu: CentOS release 6.5 64bit Panilux yazilimini kurmak istediginize emin misiniz? E veya H: : E Repository ekleniyor: Percona... KURULDU Repository ekleniyor: Panilux CentOS 6... YAPILDI Repository ekleniyor: EPEL (64bit)... YAPILDI Repository ekleniyor: REMI... YAPILDI Paket Yoneticisi yapilandiriliyor... YAPILDI Repository ekleniyor: CentOS Linux Software Collections... KURULDU Repository ekleniyor: Rpmfusion free (64bit)... KURULDU Repository ekleniyor: Rpmfusion nonfree (64bit)... KURULDU Kuruluyor CA-Certificates... KURULDU Paket Yoneticisi onbellegi temizleniyor... YAPILDI Isletim Sistemi guncelleniyor... YAPILDI Kuruluyor ntpdate... KURULDU Zaman guncelleniyor... YAPILDI Kutuphaneler kuruluyor... KURULDU Kuruluyor Quota... KURULDU Kuruluyor BIND... KURULDU Kuruluyor PowerDNS... KURULDU Kuruluyor Apache... KURULDU Kuruluyor Nginx for Panilux Panel... KURULDU Kuruluyor php-fpm... KURULDU Kuruluyor Pure-FTPd... KURULDU Kuruluyor Postfix for Panilux Panel... KURULDU Kuruluyor Monitoring service (monit)... KURULDU Kuruluyor dovecot... KURULDU Kuruluyor cluebringer... BULUNDU Kuruluyor Percona MySQL... KURULDU Kuruluyor Percona MongoDB... KURULDU Kuruluyor PHP... KURULDU Kuruluyor PHP extensions... KURULDU Kuruluyor Imagick & PHP extension... KURULDU Kuruluyor memcached... KURULDU Apache mod_spdy kuruluyor... YAPILDI Apache mod_pagespeed kuruluyor... YAPILDI Panilux ortami olusturuluyor... YAPILDI Kuruluyor Panilux php... KURULDU Kuruluyor Panilux agent... KURULDU Kuruluyor Panilux bin... KURULDU Kuruluyor Panilux nginx... KURULDU Kuruluyor Panilux Panel... KURULDU Kuruluyor Panilux www3th... KURULDU SELINUX iptal ediliyor... YAPILDI iptables durduruluyor... YAPILDI Panilux servisleri olusturuluyor... YAPILDI Sertifikalar olusturuluyor (3 dakika sürebilir)......YAPILDI WordPress CLI kuruluyor... YAPILDI Panilux kontrol ediliyor... YAPILDI Panilux baslatiliyor... YAPILDI Durduruluyor nginx... TAMAM Durduruluyor httpd... TAMAM Durduruluyor named... TAMAM Baslatiliyor crond... TAMAM Baslatiliyor mongod... TAMAM Mongo servisi yapilandiriliyor... YAPILDI Yeniden baslatiliyor mongod... TAMAM MySQL servisi yapilandiriliyor... Changing temporary root password... string(172) "mysql --connect-expired-password -u root -h localhost -p'h.V>vqugv5hh' -e "ALTER USER 'root'@'localhost' IDENTIFIED BY '_mnG3Tt&1]D6_Nd'; FLUSH PRIVILEGES;" 2>&- >/dev/null"
array(0) {
}
int(0)
DONE
MySQL root password: _mnG3Tt&1]D6_Nd
Importing mysql tables... DONE
Granting users to mysql tables... DONE
YAPILDI
 YAPILDI
Baslatiliyor postfix... TAMAM
Baslatiliyor dovecot... TAMAM
Baslatiliyor spamassassin... TAMAM
Baslatiliyor saslauthd... TAMAM
Baslatiliyor pure-ftpd... TAMAM
Baslatiliyor memcached... TAMAM
Baslatiliyor mysql... TAMAM
PHP.ini yapilandiriliyor... YAPILDI

Süreç sunucunuzun özelliklerine ve network hızınıza göre değişiklik gösterecektir. Kurulum tamamlandığında panele giriş yapabileceğiniz IP ve port bilgileri görünecektir.

Panilux sisteminize kuruldu
Sunucunuzu yeniden başlatın ardından Panilux Panel inizi ziyaret edip ve kurulumu tamamlayin
https://127.0.0.1:1453

[root@web ~]#


Panilux Kullanımı

Panele giriş yaptığımızda öncelikle dil ayarlarını seçmemizi isteyecektir. Türkçe seçip ileriye tıklıyoruz.

Panilux Dil

Kullanıcı sözleşmesini onaylıyoruz.

Panilux Sözleşme

Bu adımda lisans bilgilerini isteyecektir. Hesap sayfasından kayıt oluyoruz. Yeni lisans al kısmından ücretsiz lisans aktif edebiliyoruz. Lisans kodunu aldıktan sonra, kuruluma devam ediyoruz. Lisans kodunu ve mail adresimizi gerekli yerlere yazıyoruz sonrasında Kontrol et butonuna tıklıyoruz.

Panilux Lisans

Daha sonrasında da yönetici bilgilerimizi kaydediyoruz.

Admin Panel

Sunucu ve servis bilgilerini topluca görüyoruz. Web sunucu olarak Nginx veya Apache, DNS sunucusu olarak da pdns ve named arasında seçim yapabiliyoruz. Ve Install butonu ile devam ediyoruz

Install

Kurulum tamamlandığında, yeni müşteri oluşturarak 5 domaine kadar kendi sitelerinizi ücretsiz barındırabilirsiniz.

Yorum yapın